![](https://malamisdental.com/wp-content/uploads/2019/03/WHT1_002.jpg)
Λεύκανση των δοντιών – Περιστατικό Ι
Λεύκανση δοντιών σε νεαρό ασθενή. Πραγματοποιήθηκε συνεδρία λεύκανσης στο ιατρείο με απομόνωση του πεδίου και ελεγχόμενη εφαρμογή του λευκαντικού παράγοντα
ΠΡΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
![](https://malamisdental.com/wp-content/uploads/2019/03/WHT1_001-1-e1553963990426.jpg)
Αρχική κλινική εικόνα. Νεαρός ασθενής εξέφρασε την επιθυμία του για λεύκανση των δοντιών του. Αρχική εικόνα και καταγραφή του χρώματος βάσει χρωματικού οδηγού.
ΜΕΤΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ
![](https://malamisdental.com/wp-content/uploads/2019/03/WHT1_002.jpg)
Κλινική εικόνα μετά τη λεύκανση. Παρατηρείται αλλαγή του τόνου χρώματος των δοντιών προς πιο ανοικτές διαβαθμίσεις. Αντικειμενική αξιολόγηση του χρώματος βάσει χρωματικού οδηγού. Ο ασθενής εξέφρασε την ικανοποίηση του με το χρώμα των δοντιών του και δεν επιχειρήθηκε περετέρω λεύκανση των δοντιών.